Güçlü Kadınlar

Güçlü Kadınlar

Günümüz şartlarında yaşamak çok zorken, kadın olarak yaşamak daha zor… Profesyonel bir işiniz yoksa hele…Yaşam şartları her geçen gün daha da pahalanıyor. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanların daha çok etkilendiği bir yaşam savaşı veriyoruz.  Sabah uyandığımız andan akşam tekrar uyuyana kadar kendimizi hırpalıyoruz. Her şeyin nedeni belli: Ekmek parası…
 
Siz de ekmeğinizi taştan çıkaranlardan mısınız? Ama hangi sektöre gireceğinize mi karar veremiyorsunuz? Gelin size bir öneride bulunalım:
 
Estetisyen olun ve ekmeğinizi güzellikten çıkarın, dokunduğunuz her şeyi güzelleştirin!
 
Sonrasında yapacağınız pratik ve stajdan sonra sektöre estetisyen olarak ilk adımınızı atabilirsiniz. Üstelik çalışma alanlarınız da oldukça geniş olur. Polikliniklerden güzellik salonlarına, 5 yıldızlı otellerin SPA merkezlerinden hastanelerin güzellik ve bakım bölümlerine kadar çok farklı yerlerde iş sahibi olabilirsiniz.
 
Estetisyenlik giderek yaygınlaşan bir meslek olmasının yanı sıra, ülke ekonomisine de büyük  katkı sağlıyor. Güzellik ve estetik sektörü personelinin büyük çoğunluğunun kadın olması sebebiyle ülkemizdeki kadın istihdamını bir hayli yukarılara taşıyor.
 
Yani anlayacağınız estetisyenlik, sadece kendimizi değil ulaşabildiği herkesi güzelleştirmeyi hedefleyen bir meslek dalı ve güzelliğin sürdürülebilir olmasını sağlıyor.