Kaş Kontürü Nasıl Doğru Yapılır?

Kaş Kontürü Nasıl Doğru Yapılır?

Güzelliğinize güzellik katan, kaşlarınıza hiç olmadığı gibi şekil veren ve zahmetsiz bir şekilde daima bakımlı görünmenizi sağlayan kaş kontürü, kalıcı makyaj dendiğinde akla ilk gelen uygulama.
 
Yüz hatlarınızı en doğal ve en güzel hali ile ortaya çıkartan, yüzünüzde adeta kalemle çizilmişçesine bir çerçeve yaratan kaş kontürü uygulaması, özellikle alanında uzman bir kalıcı makyaj ustasının elinden çıktığı takdirde mükemmel ötesi bir görünüm ortaya çıkarır.Yüzünüzün en önemli hatlarından bir tanesi olan kaşlarınız, yüz şeklinizin, surat ifadenizin ve karşı tarafa yansıttığınız duyguların birebir tercümanı niteliğine bir uzvumuzdur. Bu yüzden de yaptırdığınız kalıcı kaş makyajı uygulamalarının kusursuz olması çok önemlidir.
 
Kaş Kontürü Nedir?
Kaş kontürü, en kaba tabiri ile kişinin kaşlarına uygulanan bir kalıcı makyaj işlemi olarak tanımlanabilir.
 
Kaş kontürü dendiğinde çoğu zaman akla ilk olarak kaş dövmesi ya da doğrudan “dövme” kavramı gelmektedir.
 
Kaş kontürünü geleneksel dövme tekniklerinden ayıran pek çok özellik vardır. Bunlardan bir tanesi ve belki de en önemlisi, kaş kontürünün dövme kadar deri altına inmemesidir. Dövme yapılırken kullanılan boyalar, derinin en az 5-6 katman gerisine inmektedir. Kaş kontüründe ise bu katmanlar 1 ya da 2’de tutulmaya çalışılır, böylece cilde herhangi bir zarar verilmez.
 
Kaş kontürü, iki farklı yöntemle yapılabilir:
 
Mikropigmentasyon kaş kontürü ve microblading kaş kontürü.
 
Bu iki yöntemin ne olduğuna ve nasıl gerçekleştiğine dair detaylara yazımızın ilerleyen bölümlerinde değineceğiz, ancak öncesinde kaş kontürünün sunduğu avantajlara göz atmak gerekir.